Babiččin dvůr chce rozšířením farmy zdvojnásobit kapacitu chovu nosnic

0
12
Free range chicken found in the countryside region of Trentino-South Tyrol and the Dolomites in Italy

Společnost Babiččin dvor z Velkého Krtíše plánuje rozšíření chovu nosnic v prostorách areálu stávající farmy v Horních Plachtincích. Plánovanou přestavbou a přístavbou bývalé hospodářské budovy vznikne nová hala pro chov nosnic s využitím voliérové ​​technologie chovu. Společnost o tom informuje v záměru zveřejněném na stránce enviroportal.sk

„V současnosti se na farmě provádí chov nosnic ve dvou chovných halách s celkovou kapacitou 18.543 kusů chovných míst. Přestavbou a přístavbou bývalé hospodářské budovy se zvýší projektovaná kapacita farmy na 36.434 kusů chovných míst,“ uvádí se v záměru.

Nejvýznamnějším výstupem z provozu farmy je produkce slepičích vajec, která aktuálně dosahuje přibližně 5,1 milionu kusů vajec ročně. Po zprovoznění haly to bude zhruba 10,3 milionu kusů vajec ročně.

Celkové náklady na výstavbu navrhované činnosti představují orientačně částku 400.000 eur, dalších přibližně 365.000 eur bude tvořit technologie. Začátek stavby se plánuje na září 2022, hala by měla být dána do provozu ještě před koncem roku 2022.

Hen

Provoz na farmě zajišťují v současnosti čtyři pracovníci v jednosměnném provozu. Realizací navrhovaných změn se počet pracovníků zvýší na šest až sedm.

Předchozí článekNevyčerpané eurofondy by mohly být použity pro energetickou účinnost
Další článekPrezidentka ECB: Inflace bude v eurozóně nežádoucí vysoká ještě nějaký čas