Vyplatí se sjednat si pojištění odpovědnosti zaměstnance?

0
57

Pojištění pro zaměstnance můžete znát také pod pojmem pojistka na blbost. Zpravidla toto pojištění pokrývá různé škody, které zaměstnanec způsobil svému zaměstnavateli. Pokud jste tedy v práci často v kontaktu s drahými věcmi, může vás toto pojištění zachránit před nečekanými velkými výdaji.

Na co se pojištění vztahuje?

Jestliže způsobíte zaměstnavateli škodu na majetku nebo zdraví, požaduje pak náhradu. Ta se může vyšplhat na velmi vysoké částky, je proto výhodnější platit měsíčně drobnou částku za pojištění, které pokryje řadu škod. Většinou se jedná o škody způsobené z neopatrnosti, kdy dojde k poškození zařízení. Mnohdy se jedná hlavně o poškození služebního vozidla, kdy zaměstnanec způsobí škodu svou chybou. Může se však jednat i o chybné zaúčtování materiálu, čímž vzniká chyba v účetnictví.

Škody, které pojištění nepokryje

Existuje několik pravidel, dle kterých se pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli stává neplatné. Je důležité dát si na to pozor, abyste se pak nedivili, že musíte platit i přesto, že jste pojištění. Jedná se o škody způsobené používáním zbraní. Pojištění vás nezachrání ani, pokud jste věc užívali protiprávně. Pokud škoda vznikne následkem požití alkoholu nebo jiných návykových látek, pojištění také neplatí. Nepomůže vám ani v souvislosti s pracovním vztahem, který byl uzavřen na základě DPP.

Spoluúčast a výše limitů

Jako u každého pojištění je i tady součástí spoluúčast. Ta se však u každé pojišťovny může výrazně lišit, pohybuje se v rozmezí desítek procent. Kromě toho při sjednávání musíte zvolit také limit pojistného plnění. Ten by měl odpovídat minimálně 4,5násobku vaší průměrné hrubé mzdy. U každé pojišťovny to však může být jinak. Pojištění odpovědnosti nabízí pojišťovna ERGO, u té si navíc smlouvu můžete přehledně sjednat online z pohodlí domova.

Jestliže v práci každodenně přicházíte do styku s drahými věcmi, pak rozhodně stojí za zvážení pořízení tohoto pojištění. Je totiž mnohem lepší platit měsíčně malou částku, než být překvapen velkým výdajem z nechtěné škody.

Předchozí článekPohoda v domácnosti se odvíjí od jedné věci. Neuvěříte, od jaké
Další článekČas jsou peníze. V jakých oblastech může vaše firma ušetřit obojí?