Návrh nového grafikonu vlakových spojů zásadně mění i autobusovou dopravu

0
9
Hands of driver in a modern bus by driving.Concept - close-up of bus driver steering wheel and driving passenger bus

Navrhované změny v jízdních řádech, které předložila Železniční společnost Slovensko (ZSSK), sníží nabídku ranních vlakových spojů v úseku Senec – Bratislava, stejně tak si navrhované změny vyžádají z důvodu zachování návaznosti spojů výrazné změny jízdních řádů příměstských autobusů.
Navrhované změny v jízdních řádech, které předložila Železniční společnost Slovensko (ZSSK), sníží nabídku ranních vlakových spojů v úseku Senec – Bratislava, stejně tak si navrhované změny vyžádají z důvodu zachování návaznosti spojů výrazné změny jízdních řádů příměstských autobusů. Uvedli to zástupci Bratislavské integrované dopravy (BID), která koordinuje Integrovaný dopravní systém v Bratislavském kraji (IDS BK).

Upozorňují, že navrhovanými změnami přijdou cestující o spojení, na která byli zvyklí a budou si muset vybudovat nové cestovní návyky. „Kromě změny časů odjezdů spojů dojde i ke zrušení zastavování regionálních expresů na významných přestupních místech v ITS BK – v Šenkvicích, v Ivance u Dunaje, Bernolákova a Sence. Cestující budou tak muset místo zrychlených vlaků použít klasické zastávkové osobní vlaky, což jim prodlouží cestovní čas,“ dodává předseda představenstva BID Branislav Masarovič. Avizoval jednání BID se ZSSK na úpravě návrhů. „Musíme zamezit přestupu lidí z vlakové dopravy do aut,“ zdůrazňuje.

bus is driving on a country road in winter

BID si při návrzích ZSSK všímá i pozitivum, které přináší zavedení 60minutového intervalu během volných dnů i na linkách, kde dosud byly intervaly delší. „Na pezinském a seneckém směru budou vlaky jezdit rovnoměrněji a pravidelněji, což je rovněž vítáno,“ dodává o návrhu.

Nový grafikon vlakové dopravy na příští rok (GVD 2022/2023) má platit od 11. prosince. Občané jej mohou prostřednictvím ITS BK připomínkovat do 3. července.

Předchozí článekWhirlpool zcela odchází z Ruska
Další článekDeficit zahraničního obchodu USA v květnu klesl