Nálada francouzských spotřebitelů klesla téměř na 9leté minimum

0
11
"Late summer vineyards of a Premiere Cru area of France showing the lines of vines in blocks giving a grid pattern. the village in the background is Avize.This was shot soon after dawn and has a lovely glowing light from the sun on the left, The sky is dark grey following early morning rain."

Nálada francouzských spotřebitelů klesla v červnu šestý měsíc po sobě, přičemž se dostala na nejnižší úroveň téměř za devět let. Uvedl to v úterý francouzský statistický úřad. Informovaly o tom servery RTTNews a tradingeconomics.

Index spotřebitelské důvěry klesl v červnu na 82 bodů z květnové hodnoty 85 bodů. To je nejnižší úroveň nálady spotřebitelů od července 2013, ve kterém index dosáhl rovněž 82 bodů.

Výsledek je horší i ve srovnání s očekáváním ekonomů. Ti počítali s mírnějším poklesem spotřebitelské důvěry, přičemž odhadovali index na úrovni 84 bodů.

Young woman in red cap having a picnic with glass of wine and baguette sitting in front of the Eiffel tower in Paris

Spotřebitelé hůře hodnotili svou finanční situaci za posledních 12 měsíců a zhoršily se i jejich očekávání vývoje vlastní finanční situace v následujících 12 měsících. Zároveň se zvýšily obavy domácností z růstu nezaměstnanosti.

Předchozí článekCelková výše zdrojů z fondů EU je 12,6 miliard. eur
Další článekNálada německých spotřebitelů klesla na historické minimum