Prodej firem aneb jak se obrátit na zkušené poradce?

0
13

Patříte-li mezi prozíravé podnikatele, kteří nemají ve výdělečné činnosti dostatečně schopného nástupce, tak vás jako určité řešení stoprocentně napadl prodej firem. V současné době se nejedná o nic neobvyklého, naopak je prodej fungujících společností relativně běžný. Není se čemu divit, protože jako manažer bez nástupce nechcete celou firmu poslat ke dnu. Naopak se budete snažit o nalezení vhodného investora.

Na koho se obrátit?

Asi byste dokázali odhadnout, že prodej firem neprobíhá standardní cestou. S tím souvisí nejenom zvýšená administrativní náročnost jednání, ale také problém nalezení vhodného kupce. Pokud se však nejprve obrátíte na specializovanou poradenskou společnost, proběhne zbavení se firmy na prodej bez větších problémů. Díky dlouhodobému působení v tomto segmentu disponují zkušení poradci širokou databází investorů, a kromě toho preferují individuální přístup.

Jak společnost kontaktovat?

Je-li vaše firma na prodej, pak se co nejrychleji spojte s renomovanou firmou zastřešující prodeje existujících a prosperujících podnikatelských subjektů. Nemusíte se však obávat dlouhých telefonických hovorů nebo nepřehledné emailové komunikace. Stačí totiž vyplnit jednoduchý formulář na příslušných webových stránkách obsahující základní informace a také stručný popis vašeho sdělení. Na základě tohoto nezávazného dotazu pak mohou začít jednání o prodeji.

Kolik za prodej utržíte?

Cena aktivní firmy na prodej se velmi těžko stanovuje, protože velmi záleží na mnoha na první pohled skrytých faktorech. Renomovaná společnost však používá k ocenění objektivní mechanismus založený na veřejně dostupných informacích, které jsou obohaceny o vámi sdělené detaily. Díky tomu budete mít o ceně reálnější představu. Nikdo vám ovšem nemůže zaručit, že se za tuto cenu daná společnost opravdu prodá.

Pokud máte firmu na prodej, neváhejte kontaktovat specializovanou poradenskou společnost. Díky tomuto kroku si ušetříte řadu dalších starostí a komplikací.

Předchozí článekVe vesmíru není žádný zvuk
Další článekProč bychom měli naše děti učit finanční gramotnosti? A co to vlastně je?